Панченко Надія отримала відзнаку Президента України

Вітаємо старшого викладача кафедри фізики енергетичних систем Панченко Надію Анатоліївну з присудженням їй премії Президента України для молодих вчених 2017 року!

28 березня 2018 року у Великій конференц-залі НАН України відбулася урочиста церемонія. Відкрив церемонію заступник голови Комітету, перший віце-президент Національної академії наук України Володимир Павлович Горбулін.

20180328_1_low

Відзнаку лауреата премії Президента України для молодих вчених 2017 року вручила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Міністр освіти і науки України Лілія Михайлівна Гриневич привітала лауреатів з цією високою нагородою. “Статус лауреата премії Президента – залишається досить почесним, і я переконана, що він допомагатиме вам далі в житті” – зазначила Лілія Гриневич. На церемонію були запрошені молоді науковці з усієї України. Загалом було присуджено 40 премій Президента України молодим вченим, які мають визначні розробки в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук.

Нагорода присуджена за наукову роботу “Системи плівкового охолодження лопаток високотемпературних газових турбін”, автори Панченко Н.А., Безлюдна М.В., Петельчиц В.Ю. указом Президента України № 458/2017 від 29 грудня 2017 року. Робота була висунута на початку 2017 року Інститутом технічної теплофізики НАН України.

Робота присвячена вивченню нових систем плівкового охолодження лопаток високотемпературних газових турбін з подачею охолоджувача в поглиблення різної форми та при створенні складної вихрової структури перед поверхнею охолодження. Нові системи плівкового охолодження не поступаються за теплофізичною ефективністю кращим зарубіжним аналогам типу «fan-shape», але характеризуються більш простою технологією і меншою вартістю виготовлення. Нові наукові результати відповідають світовому рівню в даній галузі знань, а в окремих випадках перевищують його; вони вносять першорядний внесок в теорію систем охолодження лопаток газових турбін, а також в теорію теплообміну в цілому.

Тема ця є надзвичайно актуальною, адже економічний ефект від впровадження більш інтенсивних поверхнево-вихрових схем плівкового охолодження лопаток полягає в зниженні до 20 % витрати охолоджуючого повітря і, як наслідок, підвищення ККД на 2 %, що дозволяє економити близько 5 % паливного природного газу.

20180328_2_low

Щиро вітаємо лауреата премії Президента України для молодих вчених Панченко Надію Анатоліївну та бажаємо подальших успіхів, творчих здобутків та нових відкриттів!

20180328_3_low