Пішов з життя Олександр Петрович Кобушкін

Олександр Петрович Кобушкін – першокласний вчений, інтелігентна, прекрасна людина… Це важка втрата для всієї кафедри … для всього ФізТеху…для всього КПІ

Kobushkin З величезною скорботою повідомляємо, що вчора ввечері, на 76-му році життя, перестало битися серце видатного вченого, доктора фізико-математичних наук, професора кафедри фізики енергетичних систем, провідного наукового співробітника Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова, професора Олександра Кобушкіна.

Життя професора Кобушкіна представляє рідкісний, на жаль, зараз приклад прямого шляху в науці.
Олександр Кобушкін народився в родині фізика-теоретика, фахівця з загальної теорії відносності, завідувача кафедри фізики УСХА (раніше зав. Кафедри фізики КПІ та ін.), П. К. Кобушкіна. Ще навчаючись в школі Олександр Кобушкін брав активну участь в роботі гуртка фізики при Київському університеті ім. Т.Шевченка.

Після навчання на фізичному факультеті цього університету за спеціалізацією фізика елементарних частинок, захист диплома і кандидатської дисертації під керівництвом член-кореспондента АН УРСР Віталія Шелеста в Інституті теоретичної фізики АН УРСР.
Належачи до наукової школи академіка М. М. Боголюбова, Олександр Кобушкін виявився одним з небагатьох в СРСР, кому пощастило з 60-х років минулого століття займатися і розвивати теорію кварків, а згодом і теорію сильної взаємодії – квантову хромодинаміку. Цій тематиці він залишився вірним протягом всього свого життя, підготувавши близько десятка кандидатів і докторів наук і, можна сказати, створивши свою школу.
Однак наукові інтереси професора Кобушкін не обмежувалися тільки кварками. Великий внесок був їм внесений в теорію солітонів, квантову механіку на рімановому многовиді, що було оцінено світовою науковою спільнотою і відбилося, зокрема, в близько 1000 цитувань в міжнародній наукометричної базі Scopus.
Олександр Кобушкін назавжди залишиться в наших серцях.